Si súčasťou riešenia


       Otvor dvere, lebo prichádza. Otvor srdce, lebo už je tu! Dych Boží vstupuje do nás a oživuje naše pozostalé hriechy z minulosti. Oživuje ich, aby sme sa napravili spolu. Jeho dych, ktorý prichádza, pochádza zo Slnka a je poslaný Matke Zemi, aby z nás sňal tŕne minulosti. Jeho dych ale prichádza aj skrze všetky veci a skrze všetky osoby, lebo tie sú tiež deťmi Matky Zeme.

       Celý vesmír balancuje na špičke ihly a predsa nikdy nespadne. Šelma už sa zobudila. Krčná čakra Zeme sa otvára a prebúdza srdcovú čakru, tak ako aj srdcia náš všetkých, lebo my všetci sme Jej deťmi! Nik už nemôže prehliadať pravdu. Každému sa zjavuje teraz pravda, ktorá je podstatná pre jeho ďalší vývoj. Ak si sa nepozeral doteraz, je najvyšší čas začať používať svoj skutočný zrak. Ak sa naďalej chceš venovať svetským nerestiam a pôžitkom zmyslov venuješ všetok svoj čas, nevyslobodíš sa z kola utrpenia. Tvoj život nie je v tvojich rukách a môžeš oňho rýchlo prísť. Každý môže mať dva zraky. Jeden je bez myšlienok. Druhý je ich plný. Jedným sa pozeráme, komunikujeme skutočne s okolím, vidíme ním omnoho viac ako tým druhým. Druhým zabíjame všetko na čo sa pozrieme. Zamotávame sa do klbka názorov, predsudkov a klamov.

3-d857c88554b2dfd8e9049d0871995c9ac68c2181

        Buď si súčasťou problému, alebo si súčasťou riešenia. Pravda pomaly začína vyplývať na povrch. Možno sa zdá, že je za 5 dvanásť. V skutočnosti je už štvrť na dve a nejde tu vôbec o čas, ale iba o to, kedy nasadneme na tú loď. Je to iba cesta. Tma je iba nedostatkom svetla. Neexistuje tma. Je iba cesta a ne-cesta. Ak si na ne-ceste, potom všetky tvoje veci, ktoré sa ti dejú sú iba vodítkom pre to, aby si sa dostal späť na cestu. Všetky cesty vedú do Ríma. Je to vortex, ak si mimo neho, vťahuje ťa, ak si v ňom si v absolútnom pokoji. Ak dôveruješ skutočne a s odvahou , prekážky sa stratia a veci ťa začnú životom sprevádzať. Je to iba proces odstraňovania clôn, ktoré bránia vidieť svet taký aký je. Aký je svet? Svet je taký, aký je. Nepoviem ti to. Toť pozri! Pes šteká  :” haf haf!”, pozri sa a uvidíš. Ide len o to, ako si to projektuješ v mysli, aké máš z rôznych situácií pocity a myšlienky. Ak máš ešte myšlienky, máš sa ešte na čo pýtať. Ak ustanú myšlienky, ustanú aj otázky. Niet žiadnej otázky, ktorá by povstala v tomto nezmernom oceáne múdrosti. To, čo vidíš, počuješ, čo máš v mysli, to všetko je pravda, presne teraz a tu. To že si na ceste, spoznáš jednoducho: si v pokoji, tvoj život plynie bez prekážok. Ak aj nastanú problémy, nevidíš v nich prekážky, ale skorej pomocnú ruku. To je cesta. Nenastane zmena najprv vonku. Zmena nastáva vnútri, zmenou myslenia, účinným vhľadom, odrezaním túžby…

        Všetci sa naháňame za časom. Čas sa ale nedá dohoniť. Je to sama večnosť, čo sa od nás vzďaľuje tým rýchlejšie, čím rýchlejšie ten čas naháňame. Nie čas letí k nám, ale my letíme vstriec času. Čakáme, kým príde ten správny čas, aby sme mohli vykonať nejakú zásluhu. Potom sa cítime ukludnení, naša myseľ toľko neprotestuje. Kedy ale máme vykonať niečo? Kedy je najlepší čas na vykonanie niečoho? Práve teraz ! Kedy? Teraz? Ale čo mám teraz vykonať? Nič iné než byť prítomný. Ak si spomeniete, zostaňte prítomní. Kto číta tieto riadky? Kto počúva myšlienky v mojej hlave? Obývaj priestor vnútri tvojho tela. Nemusíš vedieť všetko o všetkých veciach, stačí vedieť všetko o jednej… :)

Fantasy1

“Vytvárať – a nevlastniť,

pôsobiť – a nezávisieť,

byť v čele – a neovládať,

                to je, čo nazývam tajomnou cnosťou”

– Lao c’ –

       Čas dozrieva. A na to aby sme niečo vykonali, nezostáva už veľa času.  A aj tento nesmierne dlhý čas sa pomaly vytráca a všetko dozrieva, alebo aj hnije. Čas požiera svoj chvost. Prichádza šelma a ňou prichádzajú jej uctievači. Nečakajú, nikoho sa nepýtajú, prichádzajú nepoznaní a odchádzajú  nepoznaní. Démoni, ktorých domovom je tvoja myseľ. Prišli sem aby ti znemožnili poznať pravú a jedinú pravdu o sebe a o tom kto si ty. Keď sa objaví démon a ty ho rozpoznáš, skoč mu priamo do tlamy a on sa v tej istej chvíli zmizne.  Nenaskoč Márovi na jeho nástrahy, je to tvoja vlastná myseľ, kde sa tento démon ukrýva. Vonku nie je nič odlišné od vnútrajška, aký je atóm, taký je vesmír. Ak je démon vnútri, vidíš ho aj všade naokolo. Do vašich životov sa zakrádajú jedy mysli, ktoré otravujú neustále pozornosť a zvádzajú  k bránam pekla.  Hnev, pýcha, túžba, žiarlivosť a sebaklam. Nedrep na žiadnej z nich, nenechaj sa ovládnuť v žiadnej situácii. Unáhliť sa je také ľahké. Prvé sa pohne myšlienka. Potom ty. Je to ťažké reagovať bez myšlienok. Úplne sa tomu nevyhneme, ale môžeme aspoň odstrániť tie rušivé myšlienky, ktoré nás zvierajú ako v kliešťach, ktoré nás dusia a nedožičia nášmu životu trošku iný pohľad. Potom, keď svoje krehké vedomie objavíš, ukry ho v prúde svetla na dostatočne dlhú dobu. Rušivé vplyvy sa začnú z tvojej mysle vytrácať. Je tam už viac miesta pre ostatné emócie. Oddeľuj zrná od pliev, z každej situácie vyviazni nedotknutý. To, ako sa to robí ale musíte zistiť každý sám, lebo ste veľmi silné individuality a  niet návodu ktorý je univerzálny. Predsa ale kostra je spoločná a znaky sú rovnaké. Poznaj teda sám seba. Začni teraz, niet vhodnejšieho času než teraz.

Nech nám v tomto pomáhajú všetci svätí, strážcovia dharmy, buddhovia všetkých sfér a nech nám dajú každému do srdca zrnko trpezlivosti a dôvery, lebo to je to, čo potrebujeme. Nikdy neodkladajte svoj štít trpezlivosti. Nepreniknuteľný štít robí bojovníka neporaziteľným. Jeho mečom je láska, všade kam zatne, prinesie lásku. Nech sa láska nesie na vašich slovách tak ako vychádza z vašich sŕdc cez vaše hrdlá, aby aj ostatní mohli o nej počuť a hlásať večný pokoj. Poznávať sám seba je tá najnepohodlnejšia vec na svete. Ale spoznať sa musíme…

Nič sa mi už nemôže stať, Pán sa o mňa postará nech som kde som. Jeho anjeli mi pomáhajú pred pádom do priepasti, aby som si nohu neudrel, vedú ma smerom, o ktorom nemám ani potuchy. To ale nepotrebujem vedieť. Jediné čo viem, že On nado mnou drží ochrannú ruku a že môžem piť  z pohára hojnosti kedykoľvek sa mi zachce. Prídu skúšky aké tu predtým neboli, buďte pozorní a pripravený na ten deň. Pozorní a vytrvalí, neochvejne stojaci, v tichosti načúvajúc, s dôverou pozorujúc. Veď kto je najviac ticho, najviac počuje. Najväčšia tma je pod lampou. Zotrvaj s nevyrušenou mysľou. Šťastie praje pripraveným. Praje bdelým. Praje odvážnym. Rozvíjaj aj ty svoje cnosti, aby keď ti čas všetko zoberie, si nezostal stáť s prázdnymi rukami.

“čo je videné, to je videné,

čo je počuté, to je počuté,

         čo je myslené, to je myslené.”

– buddha –

          – –  nič z toho nie si ty – –

3_www-849503

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s