Tvoj tieň je tvoja cesta


fish4               “..Nekráčajte oboma nohami naraz. Stačí nerobiť viac vecí naraz. Stačí iba brať si myšlienky pravidelnými “sústami”. Ľudský mozog spolčený s mysľou sa snaží byť milý. Často ale naša myseľ kuje plány ako sa niekomu pomstiť. Často sme milí, s milým úsmevom na tvári, ale nie na duši. Musíme pravidelne predstierať že nie sme tí, za ktorých nás majú, pretože sa cítime nedocenení a ukrivdení. Často máme slová vďaky, aj keď vnútri drieme nenávisť a hnev. Veľmi často máme na perách pochvaly, no v srdci výčitky. Nikto nie je samým sebou! Kedy sme ale sami sebou? Často musíme vypnúť až doma po práci a prepnúť sa na svoje sedavo-ležavo-krčmovo-šenkovo-lenivostné aktivity pri ktorých zase nie sme sami sebou! Ale kedy môžeme byť skutočne sami sebou vždy za každých okolností? Keď sa pravidelne hľadáme! KeĎ to neustále skúšame! A sme neochvejní v poznaní seba samého, svojich návykov, svojich reakcií v prostredí, svojich nevyslovených želaní a túžob, svojich strachov a v sledovaní hladiny svojej vlastnej energie. Každý pozná ten pocit, sme na niekoho trošku namosúrení, nemusíme ho hneď nenávidieť, ale iba taká maličkosť čo nás na ňom môže rozrušiť. To stačí. Potom sa ale už myseľ chytí  a vytvára ďalšie predstavy a plány a domnienky, konštrukcie A to oslabuje tvoju energiu, stávaš sa obeťou okolností, strach z tvojho okolia sa dostáva do teba, zareaguješ ako by ti išlo o česť, o život. Ide ale iba o to aby si sa chytil niečoho. Cítiš, že okolie ti ubližuje, a snažíš sa napraviť krivdu. Si to ale ty sám kto si seje svoju úrodu. Okolie ti neubližuje. Je to iba klam. Okolnosti sú iba také aké časom vyrástli. Ak poznáš príčinu a následok, nič ti už nie je cudzie. Ty sám si oslavuješ svoje radosti a ty sám trúchliš nad svojimi strachmi. Preto zostaň pozorný a nebudeš v kolese utrpenia zomieľaný donekonečna. Nenechaj svoju pozornosť odplávať preč, nenechaj energiu rozptýlenú, sústreď energiu v sebe. Nezaspi v čase. Cíť svoje telo zvnútra. Cíť to, ako sa cíti tvoje telo. Preži všetko dopodrobna každú sekundu a potom to zahoď a zabudni, odpusť a rozptýľ vo svetle svojej meditácie, svojho vhľadu, svojej pokory, bdením nad zákonom Života.. Človeče, nevieš, že všetko sa otvorí ak nájdeš jednotu všetkého, Hľadaj pravdu, ktorá jediná dáva zmysel v tomto naoko protichodnom svete. Nie je ťažké získať vhľad. Ťažké je si ho udržať. Ver že brána k moci je skrytá.
mbp-obrazek-2009-09-01-godz.-17.01.22-600x375 Brána k životu vedie cez smrť. Vedz, že v  tebe je tajomstvo ukryté, zdroj všetkého života a zdroj všetkej smrti. Všetko, čo existuje vo svete ako bytie je vrcholným prejavom dokonalosti. Dokonalosť sama dáva existovať rôznorodým formám. Všetko je prejavom dokonalosti a rovnováhy. Aj tam, kde sa zdá, že vládnú nesváry, bolesť a žiaľ, je prítomná rovnováha, ktorá sa oslobodzuje skrz tieto emócie. Čas je zmena, na zmenu je potrebný čas, úroveň frekvencie sa môže meniť tak, ako pružne sme my schopní reagovať. Treba sa niečo naučiť, treba niečo zahodiť. A to niekedy bolí. Neexistuje presná cesta po ktorej máš ísť. Na tvojej ceste sú iba míľniky ktoré musíš minúť, ako sa rozhodneš, závisí iba na tebe. Tvoje rozhodnutia tvoria tvoj osud. Tvoje rozhodnutia pramenia z tvojich myšlienok. Tak nech tvoje myšlienky sú počestné a tvoj zámer najčistejší. Potom sa tvoje myšlienky stanú tvojim osudom! Luďom sa nechce žnúť to, čo zasiali. Preto utekajú od svojich dlhov, od svojich starostí a strachov. Skrývajú sa ako malé deti a hýria až kým zabudnú, kým naozaj sú. Sej múdro, lebo žatva bude čoskoro. Sej myšlienky a pri žatve zožneš zvyky a tie sa stanú tvojou povahou, tvojím každodenným životom. Potom je už krok ľahší. Najťažšie je zastaviť sa a začať rozdávať namiesto strachu lásku, súcit a pochopenie. Prvý krok je opačným smerom. Ďalšie už pôjdu rovno. Otočíš sa k slnku a tvár sa ti rozjasní. Uvedomíš si, že tieňom, ktorým si sa chcel vyhýbať vo svete, si bol ty sám. Ty sám si si vrhal tiene pre seba mysliac si, že zápasíš so svetom. Bol to ale iba zápas so svojím vlastným tieňom. Spoznaj svoj tieň, potom sa dokážeš otočiť k slnku tvárou. Ale až keď spoznáš svoj tieň. Pán C.G. Jung definuje tieň ako vlastnosti a charakteristiky osobnosti, ktoré nechceme, nestotožňujeme sa s nimi, sú to aj naše nedokonalosti, veci, ktoré zaraďujeme do našej temnej minulosti a nechceme ich pustiť von. Udupávame ich časom a dúfame, že sa stratia v rýchlom víre života. Na to, aby sme sa mohli otočiť tvárou k svetlu musíme ale najprv spoznať tento svoj tieň. Práve tie vlastnosti, ktoré u druhým odsudzujeme, sami im často dávame zelenú, ak sa nikto nepozerá. Spoznaj svoj tieň a spoznaj, akú veľkú časť z teba definuje tvoj tieň. Neži v ilúzii a nespi v čase. Lebo si ako vôl v stáde. Ideš so skupinou a idete nevedno kam. Asi k bránam pekla.
owl-tribal-tattoo
 Ľudia si myslia, že všetky boje vo svete musia zvládnuť sami. Boj ale nie je na nás, teda aspoň nie na nás samých. My sa iba musíme uchýliť k správnej strane. Správne nahliadať situáciu. Treba požiadať o odpustenie a pochopenie. Ak skutočne odpúšťaš, dostane sa ti štipke súcitu, ak vieš odpúšťať, vieš milovať! Ak si zasial v prítomnosti semienko súcitu, tvoja úroda môže byť dobrá. Osloboď sa od každej túžby. Osloboď sa aj od túžby oslobodiť sa. A potom tvoja úroda bude dobrá. Nič ti nesmie zastierať zrak. Len potom uvidíš, že skutočné črepiny šťastia ležia priamo pod tvojimi nohami.  Esther Hicks hovorí, že ” jediným skutočným merítkom v živote je množstvo šťastia, ktoré prežívame.” Ak potom prežívaš utrpenie a všade vidíš zlobu, je dosť možné že ti ide o krk. Diabol si brúsi na teba zuby a čoskoro ťa navštívi u teba v srdci a možno ti dá neuveriteľnú ponuku. Musíš sa postaviť na správnu stranu. Postav sa na stranu svetla, pravdy, lásky, súcitu, pokory a mieru. Buď milostivý ku všetkému stvoreniu, buď pokorný vo svojej mysli. Potom aj Boh bude k tebe milostivý. Nemusíš bojovať, stačí ak netúžiš po veciach. Prach sa usadí a ty uvidíš krásny svet. Ten svet tam bol vždy, len ty si ho nevidel. Toto je otočenie sa k slnku. Pocítiš hrejivé lúče na svojej tvári a spoznáš, že toto je cesta, po ktorej sa chceš uberať. Je to cesta bez námahy. A predsa ťa dokáže naplniť až po okraj. Len ak vyprázdniš myseľ potom si ju môžeš naplniť niečím novým. Len ak naozaj chceš stane sa to. Len ak o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj zažiť…Ak človek sníva o hriešnych veciach sám si vyberá diabla za svojho pána a pýchu za svojho posluhovača, strach za svoj štít a lož za svoj meč. Človek sám si pečatí osud pri poslednom súde. Ty si vyberáš stranu! Postav sa na tú správnu..”
eskiz-tatuirovki-sova-51

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s