Malé kroky


 

 sterntetraeder01

 

Čas sa vytráca postupne. Schumanova frekvencia dosiahne hodnotu ktorú už dávno nemala. Anjeli a majstri šepkajú srdcu Zeme. Ona prebúdza nás všetkých a mení nás na podobu, ktorú už budeme potrebovať. Staré sa zabudne a nové zostarne a zapadne do prachu zabudnutých múdrostí a náuk. V tomto veku sme vyčerpali už skoro všetku trpezlivosť Zeme. Pohár preteká a duše sa rozdeľujú. Každý deň je niečo v poriadku a niečo nie. Treba dávať veľký pozor. Nikdy neviete ktorý krok je dôležitejší ako iný.  Preto je treba dávať pozor na všetky :- ) . Ale to sa samozrejme nedá. Preto sa musíme zveriť do Jeho rúk. A potom požehnaná bude naša intuícia,  bude bdelšia a vnímanie ostrejšie.

Tanec foriem môže byť krásny, ak ho dokážete pozorovať . Pominuteľnosť panuje všade a všetko čo sa zrodilo, musí späť  zomrieť. Pozri na nebo a a na ňom tisíce vtákov. Všetci musia do mesta smrti. Všetka hmota sa vytráca, a aj čas sa vytráca s hmotou. Nie je to ale nihilistické. To čo to skutočne je, je mimo všetky predstavy a domnienky. .A to  v našich srdciach sú zapálené ohne, ktoré spaľujú priestor a čas tohto vesmíru. Nie je to ani veselé ani smutné. Karma je horkým uhlíkom na jazykoch pekelných bytostí a hladných duchov a  nektár pre bohov a polobohov. Ale je to veľká príležitosť pre ľudské bytosti. Preto, keď sme už vyčerpali možnosť naučiť sa múdrostiam tohto sveta , zoberme hriechy ľudí tohto veku za svoje,  v duchu pokľaknime pred našou Matkou Zemou a poprosme o odpustenie. Ak máte odvahu na otázky, môžete sa jej opýtať. Ja sa ale nepýtam, ja iba prosím o odpustenie. Nie je žiadna otázka, ktorej odpoveď by mi stačila. A tak nemám odvahu sa pýtať. Tak iba stále prosím o odpustenie a z každej strany prichádzajú odpovede. Na uhasenie smädu po najväčšej otázke. Ale ak prichádzajú odvšadiaľ, akože ich nevidíme? Lebo nepoznáme príčinu a následok. Príčina a následok sú jemne spolu utkané, ako keď pavúk tká svoju sieť.  Ak chceš vidieť sieť, rob malé kroky a dávaj pozor kam šlapeš : – )  .. Aj dobrému človeku sa môže vodiť zle, pokiaľ ešte úroda nedozrela. A takisto aj zlému človeku sa môže vodiť dobre,ak ešte úroda nedozrela. Nevieme presne ako to funguje. Jednoducho, keď sa zídu správne podmienky a správny čas, niečo sa stane. Ale to neznamená, že by sme to mali zisťovať. Raz na to prídeme určite. Je to zásobáreň ohromnej energie a nekonečných možností. Mocná Álájavidžňáná. Zrejme ôsme vedomie..

 

 
kundalini-main-lg

 

Veľa ľudí má problém prijmúť dôveru. Nejde o to, či ju príjmaš alebo dávaš. Iba či vidíš vesmír spravodlivý. Odpovede na tvoje otázky už ti letia a odosielajú sa, a to ešte ani nemusíš vedieť, na čo sa chceš pýtať… Samozrejme,  ľudia sa radi pýtajú na zložité otázky:”Aký je zmysel života? “A Matka Zem k vám prehovorí v jej vlastnom jazyku. A vy ho musíte rozpoznať. Preto je umenie predovšetkým pýtať sa. Ak sa správne naučíme pýtať, naučíme sa zároveň aj odpovede vesmíru dešifrovať. Nakoniec uvidíte, že tie odpovede vôbec neboli zašifrované, to len vy ste museli zmeniť typ otázok, uhol nazerania, svoju myseľ.  Uhlov nazerania je nekonečne veľa. Len škoda, že toľko veľa ľudí stále má iba jeden uhol ..  A prvá dobrá otázka môže prísť o mesiac. Len sa nechci pýtať. Iba sa kajaj pre Pánom a pros o odpustenie , potom otázky ti sami napadnú. Nechci dosiahnuť. Chci prebývať. Nechci vlastniť, chci rozdať. Nechci rozprávať, chci počuť. Nechci byť milovaný, miluj. Takto funguje vesmír. Ak rozdávame, všetko sa nám vráti. Len nesmieme chcieť najprv vôbec dostávať. Ak sa naučíme správne dávať, tak vesmír nám aj časom povie ako správne dostávať. A potom bude dávanie skutočné dávanie a dostávanie bude skutočné dostávanie. Musíme viac chcieť dávať. A potom všetko ostatné príde samo o seba. Tomu sa hovorí dôvera. Ak chceme dávať a dávame, vesmír nám dáva odpoveď, ako správne dostávať. Pán sa postará o každého. Neukazuj prstom, ale radšej sa v duchu dobre pozri.. Otázku máš pod nosom.

Zem žije ako my. Nie je to metafora. V srdci zeme je singularita ktorá je magnetickým dynamom našej Matky. Takisto ako aj v našich srdciach je to isté dynamo, ktoré poháňa srdcový sval. Je to centrum všetkých živých bytostí, ich prapočiatok, ležiaci mimo čas a priestor a predsa vyplňujúci až po okraj celé všemožné bytie. Čierna diera. Tao pre bádateľov. Jediný pôvodca všetkého čo existuje. Je v rovnováhe, nerozkolísaný časom, vytvárajúc všetky viditeľné i neviditeľné formy. Domnievam sa, že je v strede každého atómu.V objatí protónov je roztrúsený život vo vesmíre. Krásna predstava… :- O  Neberte moje slová vážne. Skúmajte, preverujte, nič nie je zadarmo. Jediné poznanie je to, ktoré si osvojíš. Moje poznanie je pochabé. Oddeľujte zrná od pliev.  Všetko čo existuje, je kvetom života pre nejakú bytosť. Ale zároveň, všetko čo existuje je kvetom života pre všetky existujúce bytosti, a to v každom okamžiku. Je to dokonalý výtvor všetkých cítiacich bytostí. Ako môže byť potom nespravodlivý?

 

   
teratai

 

Ten, čo plní všetky sľuby je všade okolo, je všadeprebývajúci, vševedúci…toho ste nechali osamieť a dali ste pozornosť tomu, čo iba sníva a hľadá, stále hľadá nejaké uspokojenie v bytí a stále nenachádza. Iba tápe a máta v materiálnych veciach bez výsledku. Ako vy. Predali ste mu opraty a teraz neviete sami kde ste. Ten, čo plní všetky sľuby a má kľúč ku všetkým pokladom, ten ti ponúka pomocnú ruku. A zostáva nepovšimnutý. Napriahni pozornosť dovnútra, napni ju ako luk a pozorne pátraj. Tam leží ten, čo plní všetky priania a čaká na teba…”Je ti bližšie ako vlastných dych” –  s touto myšlienkou choď po ulici alebo medituj a dostaneš sa mu na stopu. Ten oživuje tvojho človeka a  je tvorcom všetkého čo existuje. Nemenný a nezistiteľný. Jadro všetkých bytostí. Pozvi ho dovnútra, do svojho príbytku. Privítaj a pohosti a ako dobrému priateľovi, nalej mu to najlepšie víno a nauč ho niečo zo svojich zvykov, aby sa naučil niečo o tvojej povahe. Svetlo zvnútra začne potom presvitať von a dokončíš konečne to, čo si začal. Dôvera , Trpezlivosť  a Ostražitosť nech sú vašimi zmyslami prebudené. Sú to najlepší spoločníci..Potom možno  dostanete od vesmíru odpoveď a budete vedieť, že vesmír je spravodlivý.

Chceš to chytiť, hľadáš to, zazrieš to a chceš sa rozbehnúť, ale akonáhle sa rozbehneš, stratíš to z dohľadu..Nechcite nikam behať. Všetko je tu, čo má byť. Na uhasenie smädu vám postačí prítomný okamih. Aj keď zo začiatku sa to zdá primálo. Váš smäd je priveľký a prítomný okamih vám ho neuhasí hneď na poprvé !. Myseľ sa upokojí práve tam, kde je.. Ponor svoju tvár do fontány a ovlaž si tvár. Oži v tele, ktoré obývaš. Nadýchni sa vedome. Nikdy nie je lepší čas ako teraz.  Temní bratia vyťahujú jeden tromf za druhým, ale prebudenie ľudstva nezastavia. Čím vedomejšími sa stávame, tým sme bližšie k našej skutočnej Matke A k OTCOVI. Zabudli sme náš starý jazyk. Zabudli sme aj naše schopnosti. Nevieme nič o histórii. Stále sa opakuje. Nevieme nič z toho, čo sa stalo. Kto neusiluje o záchranu, nemá zdravý rozum. Krvou preliata matka Zem už nebude ďalej mlčať. Nazhromaždilo sa veľké množstvo vecí z minulosti, ktoré musia prísť, aby sme sa s nimi vyrovnali. Prebudenie malo nastať už pred sto rokmi. V skutočnosti meškáme už 2000 rokov. : ) ! Ale vtedy sa pokrok potlačil. Dve svetové vojny. Banda idiotov vo vládach štátov. Stále, tie isté rodiny hrajú tú istú hru. Ale dlhy sa musia platiť. Bolo tu už veľa strachu a zotročovania. Neustále nenásytné vedenie vojen, ktorých skutočný význam vie iba pár vyvolených. To ich rodiny ovládli finančný trh a teda bankovný systém vždy hral v ich prospech. Oni ten systém vymysleli. Vojny hrajú len v ich prospech. Udržovať svet neustále v nejakej akcii. Ostatní sú len figúrky.  Pripravte sa a s pokorou prijmite všetko čo nadíde. Dôvera vo vás vyvstane, ak uvidíte skutočne všetky tieto cítiace bytosti spolu…..

Chceme všetci lásku. Všetci sme tu spolu. Ostražitosť líšky, spolu s dôverou a pokorou vám ukážu smer. Načúvajte, čo vám váš vnútorný vodca hovorí. Ste to vy sami a zároveň to hovorí vesmír k vám samotným. Prijmite čo prichádza. Nie je iná cesta ako prijmúť to. Nedá sa utiecť a nemôžete ani vyhrať v boji. Každý máme tu svoj čas na zemi. Ale nikdy nevieme kedy sa naplní. Ako hovorí jedno tibetské porekadlo : “Zajtrajšok, alebo budúci život? Nikdy nevieme, čo príde skôr.”Alebo keď Sokrates bol odsúdený a musel vypiť jed. Tak riekol: ” Ja musím teraz zomrieť, a vy musíte žit. Ale len Boh vie, kto je na tom  lepšie.”

Je dôležité, s akými myšlienkami sa rozlúčiš so životom. Naposledy čo uvidíš denné svetlo, budeš ho chcieť vidieť zas. Naposledy, čo vydýchneš, to sa stane tvojím budúcim tieňom, tvojim budúcim svetlom. Nazbieralo sa to isté, tvoj život sa nazbieral ako úroda za celý rok. Malé kroky. Nepovšimnuté, ale plné tvojho vedomia. Naplň svoje kroky svojim vedomím. Démoni nie sú okolo teba. Sú v tvojej hlave…Nepotrebuješ smer. Smer ti určí Láska. Stačí iba napnúť plachty.

Nespúštaj oči  z malých krokov. Sú najdoležitejšie.

 

 

*

 

-uwe-

 

One comment

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s