Cesta z utrpenia


…..

….

..

.

 “Vnútorný mier začína v tom momente, keď nedovolíš ostatným bytostiam a veciam, aby ovládali tvoje pocity “

 ♥♦♣♠

 ♥♦♣

 ♥♦

 ♥

 

 

♥♣♠♦

♥♣♠

♥♣

 

Zostup do pekla

___  Na to, aby si sa mohol ocitnúť v nebeskom raji, musíš najprv zostúpiť do horúcich pekiel a tam sa porozhliadnuť, prečo bytosti nevedia nájsť cestu z utrpenia. Tam musíš obetovať svoje dualistické ego, aby si poznal pravdu o polaritách týchto svetov. Všetky sú jedným ! Potom neskôr pochopíš vzácnosť pestovania cnostných vlastností…..

Potom až neskôr pochopíš vzácnosť prežívania utrpenia a odovzdania. Potom dozreje semeno, ktoré zasadíš… Čas iste dozreje, nemusíš skúmať či to tak naozaj bude ! Nemusíš ho každú chvíľu vykopávať a kontrolovať ho, že či rastie. Poznanie zákonov vesmíru, to samo ti dá dôveru v Semienko a budeš potom cítiť aj jeho život v Sebe!  Najprv teda musíš niečo spraviť pre to, aby sa to stalo, aby sa žiadaný výsledok prejavil. Skúmaj niečo…, to  je jedno čo, ALE hlavne- do podrobna!!!  napr. 4 vznešené pravdy – to je učenie= filozofia, ktorú vyložil Buddha po dosiahnutí osvietenia… Intenzita jedným smerom prináša túžený výsledok.  Ľudia majú v sebe ohromné intenzity, ale nevedia akým smerom ich majú nasmerovať. Nevedia ako sa dostatočne ukľudniť, aby pocítili intenzitu, ktorú takto môžu sami vyvolať. Prichádza to vtedy, ak zosúladia všetky smery DO JEDNÉHO.

_Návody sú univerzálne, ani ja nemôžem inak povedať pravdu, iba obecne. Treba sa postaviť utrpeniu ! Treba sa postaviť zmyslu utrpenia ! Treba ísť za význam a uvidieť ten význam Vyšší, dobrý pre všetky bytosti… V slovách ho ťažko postihnúť. To vy sami slovami a myšlienkami, ktoré prijmete za svoje a osvietite ich svojím srdcom,  tým ho prebudíte k Životu, svoj pravý zámer, ktorý je Božím zámerom, a je tiež úlohou všetkých bytostí, ktoré naňho však vekmi zabudli, ale predsa naňho stále tak úpenlivo čakajú…. Osvetlite už konečne svoj pravý Zámer !

Prijmi ho

Prijmite už niečo, tie myšlienky a názory a vhľady, už konečne za svoje! Vydobite si ich utrpením, alebo ich prijmite pokojne a s pokorou…A nechajte ich zmeniť pozvoľne váš obraz na Obraz Boží. Záleží – Podľa vzdoru vášho ega. Niekedy je utrpenie veľmi potrebné. Treba vyskúmať jeho korene. V skutočnosti to neznamená, že sa mu máš postaviť v zmysle Boja! Áno, so silnými treba bojovať, s čo najväčšou láskou, súcitom a pokojom… Ale v zásade platí, že nebojujeme s ním, pokiaľ nemusíme… musíme ho iba jemne a opatrne vziať do dlaní ako krehké vtáča. A to samo utrpenie nám vyrozpráva príbeh o jeho počiatku a zmysle. Až vtedy, keď ho jemne zoberieme a obťažkáme, ošetríme ho a s útechou sa oňho postaráme svojou pozornosťou, hoci iba na chvíľu ho držiac, vtedy náš srdečný súcit vylieči tento kúsok nášho osobného utrpenia. A jeho žiara po rozplynutí prelieči aj naše srdce… Takto sa vyrovnávajú cesty oddanosti : ) Odstráň všetky hrbole.  : D  Odstráň aj ten najväčší , ktorý ti bráni vidieť cestu samotnú……

Ak to nerastie, upadá to

Konzumný spôsob sa zdá byť deštruktívny. Nerastie ! Všetko čo nerastie, upadá. To je neúprosný prírodný zákon. Musíš zabezpečiť príčiny pre ten toľko chcený výsledok. On sám nevyrastie z tvojho jedného priania iba… Rastie spolu s Božou vôľou. Rukami a Krvou niekedy sa musí platiť!  Keď oponujeme Životu a vtedy, keď je človek dlho tvrdohlavý. AK  sa ale dostaneš pod Jeho ochranu, už sa ti nič zlé nemôže stať !! Vtedy sa objaví vzácnosť načúvania. Až vtedy získaš pokoj -až vtedy-až keď sa prestaneš pýtať…!!! Keď už ti to stačí ! AspoŇ na chvíľku….

…… Je to vzácnosť, ktorú musí objaviť každý… Nemáš pocit ďalej nič zisťovať, máš pocit že potrebuješ  iba TU plne prebývať.  Objavuje sa, keď  hľadíme do svojho vnútra a skúmame kto sme… Je to pohľad do svojho navnútornejšieho vnútra.

Vzácnosť

Po jeho pôvode a príčinách sa musíme pozerať, aby sme sa dostali Jemu na stopu. Neukáže sa v tvojej mysli výsledok, pokiaľ ho nebudeš chcieť tak, ako topiaci sa chce nadýchnuť vzduchu… Jednoducho- prestaňme už po všetkom túžiť. Je načase začať ďakovať – už teraz – keď sme si uvedomili, čo všetko máme…

Niet inej cesty než dovnútra. Čím dlhšie tomu vzdoruješ, tým hlasnejšie bude tvoje volanie po slobode tam vonku……

+++

++

+

 

 

 

 

-uwe-

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s