SAJRAJT MYSLE


+++

++

+

 

Priepasť

Ľudstvo je na pokraji veľkej priepasti. Presnejšie západný svet. Kresťanstvo. Únia. Všetko to je len pokračovanie starých diabolských štruktúr. všetci politici sú uplatení a podpísali doslova zmluvu s diablom. Pochopiteľne, je to zmluva hlavne o mlčaní. Že nič z toho neprezradia. Nič z pozadia sa nedostane cez ich ústa von. Toto je sľub diablovi. Lebo nástroj diabla na rozsievanie nevedomosti sú len média, politici a klamstvo ! Nič sa nezmenilo, stále sú pri kormidle rovnakí zazobanci a stále otročia na nás pracujúcich. Celý náš osud je spätý so židovským plemenom a jeho osudom. A s osudom Ježiša, ktorého meno bolo Emanuel. A bolo to možno esejské dieťa. Je viac verzií. Ježiš naozaj hrá v našom osude významnú roľu. Aj keď sa zriekate zákonov, v domnení že vás nechytia, hovoríte si, zákon ma nezaujíma, môžem si robiť čo chcem, zákon vás skôr či neskôr aj tak potrestá..

 

Proroctvo

Ježiš hrá naozaj dôležitú úlohu v smere, kam sa uberala história v našom západnom svete. Aj Teraz, v tomto okamihu hrá tú rolu… Nikde inde sa ti nechce odhaliť,  iba teraz. Všetci buddhovia všetkých sfér sa modlia za Vaše osvietenie. Len cítiace bytosti sú ničomné a slepé. Pretože sú klamané. Stádo je klamané a sme okrádaní a hlavne leniví, nechceme nič meniť. Len ostať v peňažnom toku, tam prežijeme najskôr : D   -Pravé bohatstvo ale nie je peniazoch. Všetci o tom hovorili: že príde mesiáš, proroci o tom hovorili mnoho sto rokov dopredu. A potom keď prišiel, bez ohľadu na to, či od Boha, alebo od muža a ženy – bolo to podľa znamenia a podľa proroctva! Stalo sa to podľa predpovedaného!

 

 

Myseľ – identita ?

Nepomôže ti s tým bojovať. Jediným možným východiskom je pohliadnuť do samotnej neexistencie mysle, pohliadnuť do toho, čo sme tam všetko za roky natlačili, čo sme tam naváľali vedome aj nevedome, jednoducho pohliadnuť do neexistujúcej identity, ktorú sme vytvorili a zistiť , aké následky sme si tým sami utvorili. Plávať v mori samsáry je údelom stvorení, ktoré nemajú žiadne cnosti. Spoločnosť vytvorila túto identitu. Rodičia vytvorili túto identitu. Partneri vytvorili tiež časť identity. Priatelia vytvorili tiež časť identity. Ale koho je tá identita? NAŠA? haha, smejem sa z plných úst, všetci ste na to skočili, uverili ste mysli jej preludy. Na povrchu oceánu sa dejú niekedy divy, ale ten čo sa plaví stále iba po hladine, aké on môže mať potuchy o tom, čo sa deje v nekonečných hĺbkach nesmierneho oceánu?

 

 

Myšlienky zaniknú sami

…nie je nič iné, …len táto prítomnosť. Nebuďte len svedkom pozerania sa. Pozerajte sa! Nebuďte len svedkom počúvania. Skutočne počúvajte. Ovoniavajte bez myšlienok. V skutočnej rýdzej prítomnosti myšlienky neprežijú. Ak ale vyvstanú, pozorujte aj tie. Pozorujte, akým orchestrom sa stane šum listov ak neposudzujete, ale venujtete 100% svojej pozornosti tomuto deju. Myšlienky majú prázdnu podstatu. Sú prázdne. Tak ako vaša identita. Nestotožňujte sa s identitou, radšej skúmajte jej kvality a vytrvalosť v praktikovaní. Skúmajte vzorce myslenia, ich pôvod, ich korene, a taktiež korene strachov, ktoré cítime. Otcom všetkých strachov je strach zo smrti. Je väčší ako strach, že ma vyvolá učiteľka alebo väčší ako strach z tmy. Nestotožňujte sa s nimi. Buďte svedkom ich vzniku.A priveďte ich späť na cestu, buďte svedkom ich zániku.

 

 

Preludy treba preseknúť

Ako sa môžem báť smrti, keď predsa je to naše prirodzené dedičstvo už od narodenia? Ako sa môžem báť smrti, keď žijem podľa srdca a cti a nečakám len slepo, kým opustí táto duša tento svet, a kým sa moje telo rozpadne na prach? Zbieram to, čo je dôležité, nežijem plano. Nenechajte svoje ovocie zhniť! Zvíťazte nad preludmi vo vašej mysli!! Vo väčšine prípadov platí, ak obnažíš koreň preludu, odotne sa sám. Odotneš ho tým že ho nájdeš, definuješ, rozpoznáš. Tým zistíš jeho povahu, tým, že ho nájdeš, vlastne ukážeš na jeho neskutočnú podstatu. Pretože keď si našiel jeho koreň, našiel si vlastne jeho začiatok, jeho pôvod. A ak niečo má začiatok v čase, potom to nie je bez konca a má to konečnú životnosť . A naša neuróza sa rozpadne s naším vzorcom. Všetko, čo sa narodí, musí ja zomrieť. Odhalený, rozpoznaný, rozpadnutý, zabudnutý… Kto som ? Nestrácam sa? Áno strácam sa, pomaly ale isto…. Naše malé ja stráca na svojej hrubohmotnej intenzite. Ale v pokoji! Nie je to nič, len prelud. : )

 

 

 

Trieskou na hladine oceánu

Tí, ktorí sa držia viac svojich preludov a pováh, u nich môže byť trpezlivosť veľkou skúškou a zároveň aj ochranou, pretože za túto hranicu sa odvážia iba tí, ktorí veria v niečo viac, veria v existenciu niečoho väčšieho než sú oni sami. Ostatní by sa mohli zblázniť. Pretože sa nie je čoho držať! Preto poznanie sa odhaľuje iba trpezlivým, to je prvá cnosť.  Kľúč je odvaha, rozhodnutie!!! Je to urgentné, je treba to spraviť čo najskôr. Treba sa pustiť!!! Ostatní zostávajú radšej stáť opodiaľ, v nevedomosti. V temnote a utrpení si užívajú ďalej bytosti. Nebuďte jednými z nich!! Smrť je hranicou, kde sa niektorí môžu vybrať iným smerom. Ale tí, ktorí si nepamätajú kto sú už za života, budú znovu zrodení, aby našli svoje odpovede tu v hmote. Pre tých, čo veria, sú dvere poodchýlené, tie dvere – stať sa vedomou bytosťou a ľubovoľne si zvoliť- kde a kedy sa zrodím. Nebyť trieskou dreva na hladine oceánu, ktorú si vlny celé tisícročia pohadzujú všetkými smermi, ale sám byť smerom, ruku v ruke so zákonmi Univerza. Zistite svoj smer, všetci máme jeden….!

 

 

Bódhičitta rozbíja všetky preludy

Smer je spoločný, kostra je rovnaká, znaky sú rovnaké, ale cesty sa môžu trošku líšiť. Sme často veľmi silné a zatvrdené individuality. Stačí trošku povoliť, o krok ustúpiť. Pocítiť v sebe kúsok Božej blaženosti a upokojiť sa v prvom rade s niečím malým najprv, to je najdôležitejšie. Potom prídu aj väčšie uspokojenia a vhľady, treba začať od piky!!… Ani osvietená bytosť nie je oslobodená od príčiny a následku. Ale ako bytosť znalá zákonov univerza, ovláda ich vo svoj prospech, takisto ako aj v prospech ostatných cítiacich bytostí, odstráni všetky preludy, ktoré zatemňujú čistotu jej mysle, ako aj mysle ostatných bytostí. Je to dlhá cesta, ale nastúpiť na túto cestu musí každý z nás. Je to cesta odstraňovania preludov. A je krásna, lebo na nej spoznávate svoje skutočné veľké JA. Odhaľte bódhičittu, tú krásnu myseľ, ktorá koná nezištne a prahne po osvietení. Neživte ego, objavujte vyššiu myseľ, je to aj vaša myseľ, len ste na ňu zabudli…

 

 

 

Začiatok konca

Teraz, keď sa svet uberá bláznivými smermi, ktoré sú súčtom akokeby všetkých bláznovstiev, ktoré ľudstvo natropilo, vidíme prázdnotu všetkého, čo sme vykonali, a zbytočnosť energie, ktorú sme vyplýtvali. Zem sme dohnali na pokraj záhuby. Vyhubili sme polovicu všetkých stavovcov, otrávili sme rieky, jazerá a mysle ľudí silnými jedmi. V oceáne zomierajú a mutujú ryby od rádioaktívnej vody. Z Fukušimi!!! A to je iba začiatok. Chvalabohu ale -začiatok konca. Ľudia zrýchlili svoje životy vďaka technológiám, ale stratili zmysel života vďaka peniazom a práci, ktoré nás obrali o posledné zvyšky zdravého rozumu. Ľudia stratili všetok čas, tým že naplnili celý svoj čas nezmyslami. Kuriozita najväčšieho zrna. Na nič už nezostáva čas. Kde sa všetok podel? no,… nikde sa nepodel on. Čas je stále tu. Akurát my sme zabudli že čas je treba zmysluplne využiť. Preto tak letí?.. Nedávame už toľko pozor….

 

 

Prečo stále nie ste kompletní_?

Vy nemusíte veriť v Boha. Ale on verí vo vás. Dokonca je vo Vás. Dokonca vy ste Ním! Doslova a do písmena! Ste so svojím telom a so svojou mysľou najdokonalejšie bytosti aké je Univerzum schopné vytvoriť. Prečo si, pre svätého Boha, myslíte, že ešte nie ste kompletní? Prečo si myslíte , že je ešte dačo treba k vám pridať? Prečo znečisťujete toto krásne dielo myšlienkami? To preto, lebo ste sa stali myšlienkami a dovolili ste im, aby vás ovládla ich neskutočná podstata. To preto, lebo ste svojmu malému JA uverili, že existuje. A zabudli ste na veľké JA (to Božie), že vôbec kedy existovalo!!! To ego je neskutočné a dočasné. Je to len povaha zlepená z pár vzorcov pýchy, predsudkov, pomotaných a protichodných myšlienok, plánov, ambícií a spomienok. A kto vie z akého sajrajtu ešte…Držte sa svojho skutočného Ja. Objavujte ho!!! Je veľa drahokamov na zemi, ale my ich nevidíme…

 

 

♥$♥MAY THE FORCE BE WITH YOU♥$♥

 

 

 

 

-uwe-

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s