Povaha Dúhy


 

 

 

To prianie

Je veľa toho, čo by malo byť vypovedané. A čo by malo byť odhalené skrz znamenia, aby znamenia neboli pochopené zle. Aby nás nezastihli nepripravených. Ale aby sme dokázali správne zúžitkovať energiu, ktorej sa nám teraz bude dostávať :) Na oslobodenie seba síce potrebujeme odvahu, ale spád vonkajších okolností nás aj tak prinúti tú odvahu a česť skôr či neskôr použiť pre tú najcnosnejšiu vec. Síce to nebude hneď u niektorých, ale časom u všetkých. Donúti nás čas,respektíve sami spoznáme, že tú energiu čo sa snažíme držať tak dlho sami vlastnými rukami, máme bezpodmienečne obetovať Jemu. Iná cesta nie je.. LEn cesta utrpenia alebo cesta odriekania. Utrpenie vedie aj tak časom k odriekaniu. Je to vzdanie sa vesmíru, obetovanie svojho dočasného tela v prospech najvyššej pravde, tiché vyslovenie vnútorného priania- spoznať celý vesmír.

 

Reflexia smerom dnu

Donúti nás okolie spolu s naším obťažkaným srdcom, ktoré konečne privolí, a odovzdá sa plne len Jemu. Potom si uvedomíme, čo skutočne znamená zodpovednosť. Zodpovednosť za svoje bytie, za svoj stav vedomia. Keď sa odovzdáme jemu, nič nás už nikdy v skutočnosti nebude vážne trápiť, iba trochu. Ale aj to trochu sa dá ešte zmenšiť.. :) Už nás nebudú ( toľko) ovládať vplyvy okolia. Ak zistíme, aký pevný koreň máme. Aká je skutočná história. : Že sme tu boli už tisíce krát a až teraz sme prišli k našej možno poslednej (predposlednej) možnosti – sem do ľudského tela: Máme “takmer” neopakovateľnú šancu… Zvieratá nechápu Boha, to len človek je schopný sebareflexie a rozmýšlania o pôvode sveta a svojho Ja. Preto nás tento útek z raja stál veľký kus zodpovednosti. Stratili sme dobrovoľne svoju pamäť za cenu, že musíme najprv sami nájsť to svetielko v našom jadre, od ktorého sme sa toľko vzdialili. Tam v diaľke ( v našom hlbokom jadre)  svieti to jasné svetielko… Musíme teraz nájsť odvahu, ako sa späť obrátiť k Nemu.

 

 

(FOTO!)-Syntéza Zeme = Matky a Svetla = Boha

Musíme podstúpiť možno naoko trošku strastiplnú cestu, ale verte, že oprašovanie pavučín v tej hnusnej špinavej miestnosti je odpúšťaním hriechov  svojmu ja. Je to získavanie cností pre svoje večné Ja. Chcel by som, aby ste vedeli, že cnostné konanie sa nezrodí hneď. Ale jeho semená zostanú v Zemi a prinesú úrodu neskôr.. Najprv musí prísť svetielko dôvery zvnútra. Najprv ho musíme napodobňovať, snažiť sa neúprosne a pokorne “dostať do stredu tejto hádanky”. Až potom nám tá sama hádanka povie, ako skutočne máme zaklopať na Naše srdce. Lebo vaše srdce sa neotvorí len tak pre nič za nič, len že mu to prikážete. Srdcia sa otvárajú súcitom,  ich jazykom je Láska, ich prejavom sú kvety, ich farbou je zelená ( biela alebo  zlatá ). Ich okamžitým prejavom je nekončiaci altruizmus. Preto je farba trávy zelená.  Lebo jediná zelená nič nepožaduje a obetuje  kopu svojej životnej energie bezpodmienečne na získanie malej trošky zeleného chlorofylu= fotosyntéza prebieha natesno, len tak tak.. Len pár z molekúl z celkového počtu sa premení na kyslík… Patrí jej len úzka časť viditeľného spektra.. Ale príroda to zariadila tak, že zelená má síce najtenšie spektrum, ale nachádza sa presne medzi červenou a fialovou. A tak, i keď prebieha len na pár percent , spojuje zemitú červenú s Božskou fialovou, vyvažuje ich= aby sa krásny Život mohol prejaviť..  Aby sa Božské a Zemské mohlo spojiť ako ženích a nevesta vo svatobnú noc. Aby mohla energia Boha oplodniť Zem v hmotnej forme.. Na to potrebujeme uvedomenie, aby sme zistili naše skutošné korene… Nie sme len z opíc. Opice sú len tá hmotná forma stvorenia.. sú len schránkou… Sme deti Božského intelektu a naše svetlo teraz začína prežarovať tú červenú pohlavnú energiu, ktorá ovládala doteraz všetko naokolo..

 

 

 

 

služba

Je to vzácnosť, ktorá vykvitne v tvojom srdci, ak sa skutočne pozrieš na zelený trávnik (rastlinu, strom) kolko lásky rozdáva bezpodmienečne naokolo.. Nič za to nepýta, a predsa dostáva všetko to, čo skutočne potrebuje. Nič navyše… žiadne cetky ani ozdoby. Iba Čisté holé bytie. Iba potrebné veci… Zem je Vašou Matkou a Slnko (svetlo = džó-tir)  je vaším otcom . Rozpamätajte sa na svoju pravú matku a svojho skutočného večného Otca. Nie je to na škodu veci, niekomu odovzdať svoj život. Ale iba vtedy, ak je to tá Najvyššia osoba. Áno Boh je osoba. Síce si to teraz ešte nedokážete predstaviť, ale nie je to dedko s fúzami sediaci na obláčiku. Ale je to osoba, ktorej je možno sa bezpodmienečne odovzdať. Je to krok smerom od neosobného Boha (významu,zákonu) k osobnému Bohu (osoba, prejav). Môžeme sa Mu odovzdať rôzne- ako synovi.. Alebo ako otcovi.. Ale sa mu môžeme odovzdať ako svojej družke ( druhovi) . Nikto nemôže určiť, akým spôsobom bude prebiehať tvoja služba Jemu, ale prebiehať bude. Je to tá najvyššia cnosť, časom na to musí prísť každý. Je to tá najvyššia radosť, ty musíš len zistiť, čo ti robí najväčšiu radosť…

 

 

 

 

Najmenej bolestivý a najviac radostný alebo najviac bolestivý a najmenej radostný?

Všetko záleží na stave tvojej mysli!!!

To Vy musíte prísť na jeden najmenej bolestivý spôsob pre Seba. Akým spôsobom rozvinúť nezištnú službu Jemu.Nakoniec ale zistíte, že všetky tie služby Jemu (aj v nebi , aj v pekle, aj  medzi ľudmi ) boli rovnako cnostné a blažené, ako aj rovnako bolestivé a blažené… Len ste museli prísť na to v tom tele, ako oklamať žiadostivé ego, aby upustilo od svojho hladu (kriku/vášni). Nakŕmme hladné egá, súcitom a poznaním, ktoré je najvyššou múdrosťou tohto sveta, a potom sa aj veľké egá rozpadnú v okamihu ako hmla na poludnie.. Otočia všetku svoju energiu k Nemu a nikdy už nebude neprávosť a žiaľ. Všetka nevedomosť na svete pramení z nepoznania toho, že nie sme len Toto telo. Všetka nevedomosť pramení z falošného poznania nášho ja. Všetko utrpenie pramení z tejto nevedomosti. Z nevedomosti o stave nášho skutočného Ja. Nie sme telá! Sme Duše, ktore dočasne prijali tento hmotný kabát, aby sme znovu zažili skúsenosti a dostali odpovede, ktoré tak veľmi hľadáme. Naše životy každý deň sú našou odpoveďou.. Nikde inde nehľadajte riešenia..

 

Spoznajte dúhu v sebe a spoznajte Seba! Spoznajte, že vaše telo je dúhou…

 

 

 

Srdce je v Zelenej. A Zem takisto.. Preto aj ty buď so svojim srdcom v Zelenej….Tak už vyslovte svoje prianie – naozaj spoznať povahu Dúhy _)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-uwe-

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s